Skip to main content

Водосвет за откриване на нова зала на Общински съвет Видин

На 26 март 2026 г. беше открита новата зала на Общинския съвет във Видин.

С благословението на Негово Високопреосвещенство Видинския митрополит Пахомий протосингелът на Видинска митрополия Негово Високопреподобие архимандрит Йоаким отслужи водосвет за здраве и успешна работа на общинските съветници и участниците в комисиите на общината.

Протосингелът отправи благопожелания към председателя на Общинския съвет г-н Светослав Славчев, кметът на Община Видин д-р Цветан Ценков и всички присъстващи на откриването “Господ да даде мъдрост, разум, мир и сговор, за да може в тази нова зала да се взимат добри решения, които ще бъдат в полза на гражданите на Видин“.

В новата зала ще се провеждат редовните и извънредните заседания на Общинския съвет, както и заседанията на постоянните комисии. Тя разполага с модерно оборудване и места за граждани и представители на медиите.