Skip to main content

Празнична Вечерня в катедрален храм „Св. Вмчк Димитър Солунски“, гр. Видин

На 4 април 2026 г., събота, в катедралния храм “Св. Вмчк Димитър Солунски”, гр. Видин Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий отслужи празнична Вечерня. В съслужение с него бяха Техни Високопреподобия архим. Йоаким – протосингел на митрополията, архим. Никодим – духовен надзорник на епархията и архим. Самуил – председател на храма.

Песнопенията на богослужението изпълниха ученици от Софийската духовна семинария “Св. Йоан Рилски”. Празничната служба в храма ще продължи и в неделния ден с архиерейска св. Литургия, когато Църквата отбелязва Вход Господен в Йерусалим и ни подготвя за Великата седмица, с която ще посрещнем и светлото Христово Възкресение!