Skip to main content

Архиерейско посещение на Велкден в социален дом „Св. Вмчк Георги Победоносец“, гр. Лом

Във втория ден на Възкресение Христово, 13 април 2026 г., Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий посети социалната услуга за пълнолетни лица “Св. Вмчк Георги Победоносец”, гр. Лом. С него бяха Техни Високопреподобия архим. Йоаким – протосингел на митрополията и архим. Никодим – духовен надзорник на Видинска епархия, които бяха посрещнати от директора на социалното заведение г-н Георги Георгиев и разговаряха с него и персонала.

Митрополитът се срещна с живущите и ги поздрави с “Христос Воскресе”, а те взеха благословение и споделиха радостта на празника. Те получиха Великденски яйца и козунаци за празника.

В двора на заведението е построен и параклис, посветен на св. Георги, а пред него с част от хората и персонала бяха направени снимки за спомен.

Всички изпратиха митрополита и отците с благодарност за посещението и ги поканиха отново да ги посетят в най-скоро време.