Във втория ден на Възкресение Христово, 13 април 2026 г., Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий посети социалната услуга за пълнолетни лица “Св. Вмчк Георги Победоносец”, гр. Лом. С него бяха Техни Високопреподобия архим. Йоаким – протосингел на митрополията и архим. Никодим – духовен надзорник на Видинска епархия, които бяха посрещнати от директора на социалното заведение г-н Георги Георгиев и разговаряха с него и персонала.



Митрополитът се срещна с живущите и ги поздрави с “Христос Воскресе”, а те взеха благословение и споделиха радостта на празника. Те получиха Великденски яйца и козунаци за празника.
В двора на заведението е построен и параклис, посветен на св. Георги, а пред него с част от хората и персонала бяха направени снимки за спомен.
Всички изпратиха митрополита и отците с благодарност за посещението и ги поканиха отново да ги посетят в най-скоро време.




