На 21 май 2026 г. Църквата празнува Св. Възнесение Господне и почита паметта на св. равноап. Константин и Елена.
Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий възглави празничната св. Литургия в храм “Възнесение Господне”, с. Куделин, обл. Видин. В съслужение с него бяха Негово Високопреподобие архим. Йоаким – протосингел на митрополията, прот. Мариян Младенов – председател на храма, дяконите Виден Виденов и Ромил Рачев.



Песнопенията изпълниха църковни певци от гр. Видин.
Жителите на селото изпълниха храма, а сред присъстващите бяха и кметовете на с. Куделин г-н Момчил Иванов и на с. Връв г-жа Нина Удроева.
В своята проповед митрополит Пахомий разказа за чудното Възнесение на Господа Нашего Иисуса Христа, както свидетелства Евангелието. С това Той продължил спасителното дело на човешкия род, за да седне отдясно на Бога Отца, а сетне да изпрати и Утешителя – Духа Светий, върху учениците си, а после и върху всички човеци, които приобщила Светата Христова Църква до днес и во веки.



Архиереят припомни и за животът на светите равноапостолни царе Константин и Елена, чието дело послужило за просвещение и спасение на мнозина. Накрая митрополит Пахомий поздрави и всички именници, които днес празнуват.
Тропар на Възнесение
Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, радость сотворивый учеником обетованием Святого Духа, извещенным им бывшим благословением, яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

