Skip to main content

Архиерейска св. Литургия на третия ден от Възкресение Христово в храм „Св. Дух“, гр. Монтана

На 14 април 2026, вторник – Възкресение Христово, Църквата почита паметта на Св. Мартин, папа Римски.

Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий отслужи Божествена св. Литургия в храм “Св. Дух”, гр. Монтана. В съслужение с него бяха Техни Високопреподобия архим. Йоаким – протосингел на митрополията, архим. Доситей – архиерейски наместник на Берковска духовна околия, архим. Никодим – духовен надзорник на епархията, прот. Евгени Калайджиев – архиерейски наместник на Ломска духовна околия и председател на храма, прот. Захарий Радин, свещ. Ангел Ангелов и дякон Василий Панайотов.

В третия ден на празника Възкресение Христово митрополит Пахомий благослови народа и ги поздрави с пасхалния възглас “Христос Воскресе!”. В своята проповед той напомни, че Празникът на празниците е най-радостното и чудно събитие, което някога се е случвало на земята, а ние като християни сме благословени да го преживяваме в светлината на Христово Възкресение постоянно и на всяка св. Литургия и богослужба. Нека Божията милост пребъдва над всички нас, амин!

След богослужението бяха раздадени козунаци на събралите се вярващи с благословение и поздрави за празника!