Skip to main content

Акатист на Пресвета Богородица (II статия) в Лом

На 6 март 2026 г. Негово Високопреосвещенство Видинският митрополит Пахомий отслужи Малко повечерие с Богородичен акатист, II статия в храм “Успение Богородично”, гр. Лом. В съслужение с него бяха протосингела на митрополията Негово Високопреподобие архим. Йоаким, свещеник Светослав Иванов – председател на храма и йеромонах Михаил – втори енорийски свещеник при храма.

Богослужението събра вярващи от града, а митрополит Пахомий ги благослови и в словото си припомни за чудната подкрепа и утеха, която Пресвета Богородица ни дарява и към която всички ние прибягваме и сега по време на Великия пост. Нека винаги отправяме искрената си молитва към Божията Майка и бъдем в духовна радост, подготвяйки се за светлото Христово Възкресение!

“Радвай се, огнени стълбе, който напътстваш намиращите се в тъмнина; радвай се ти, която си за света покров, по-широк от облак! Радвай се, Невесто неневестна!“ (Из Богородичен акатист)